Bezprzewodowe cyfrowe KTG

SIGMAFONbezprzewodowy aparat KTG do domowego użytku

KTG to jedno z podstawowych badań wykonywanych w trakcie ciąży, które umożliwia kontrolowanie m.in. serca płodu. Jego zapis stanowi bardzo ważne źródło informacji dla ciężarnej. Jako jedyna firma w Polsce prowadzimy sprzedaż pierwszego na świecie bezprzewodowego cyfrowego KTG. To innowacyjne oraz mobilne urządzenie KTG, które pozwala sprawdzić stan płodu w dowolnym miejscu i czasie. Dzięki temu umożliwia wykonanie badania KTG 24 h na dobę.

Domowe KTG płodu, które może być stosowane również w szpitalach i gabinetach ginekologicznych

Cyfrowy aparat KTG Sigmafon to wysokiej klasy kardiotokograf, który służy do długotrwałego monitorowania serca płodu (FHR), czynności skurczowej macicy (TOCO) oraz ruchów płodu (FMOV). Urządzenie jest przeznaczone do wykonywania domowego KTG płodu. Może być także stosowane w klinikach, szpitalach oraz gabinetach ginekologicznych.

Sigmafon umożliwia nie tylko zapis KTG, ale także jego interpretację. Wszystko za sprawą posiadania własnego Systemu Monitoringu Położniczego zintegrowanego z Systemem Nadzoru Położniczego MONAKO. Zapewniamy też możliwość integracji telemedycznego systemu badania płodu Sigmafon z innymi Systemami Nadzoru Położniczego.

Oferujemy nie tylko sprzedaż, ale również wypożyczenie urządzenia do domowego KTG.
Zachęcamy do kontaktu.

SIGMAFON KTG = Komfort, bezpieczeństwo, technologia

 

Oferta dla pacjentek   Oferta dla lekarzy

W każdej podróży potrzebna jest mapa

W każdej podróży, a zwłaszcza w tej pierwszej i najważniejszej, każdy rodzic marzy o tym, aby jego dziecko przyszło na świat zdrowe. Poród to meta pewnej podróży, ale i początek nowej. Nie wiemy, jaką przyszłą drogę obierze Twoje dziecko. Może będzie fizykiem, astronautą, może nauczycielem. Ale chcemy by miało wybór. System KTG Sigmafon może podprowadzić je za rękę do pierwszych drzwi.

Do tej pory dokładne badanie stanu nienarodzonego jeszcze dziecka było dostępne wyłącznie w klinikach ginekologicznych i wybranych gabinetach. Obecne na rynku przenośne urządzenia nie były wystarczająco dokładne ani zaawansowane technologicznie, aby w pełni śledzić najważniejsze funkcje życiowe (nie były oparte na analizie sygnałów ultradźwiękowych które jako JEDYNE SĄ STANDARDEM w kardiotokografii).

Przełom w badaniach położniczych

System KTG Sigmafon stanowi rewolucję w położnictwie. Jest wielkości aparatu telefonicznego, posiada dokładność klinicznego KTG i przenosi odbierane sygnały do smartfona, notebooka czy tabletu. Ale to jeszcze nie wszystko. Za pomocą połączenia komórkowego GSM przenosi on zebrane dane do lekarza prowadzącego ciążę, który znajdując się w dowolnym miejscu może na bieżąco obserwować i reagować na wszelkie zagrożenia.

Profesjonalne domowe KTG – cyfrowa rewolucja w położnictwie!

Co wyróżnia nasz system KTG Sigmafon:

 • Pierwszy na świecie w pełni cyfrowy, bezprzewodowy aparat KTG.
 • Unikalne rozwiązanie poprzez sterowanie sondą KTG bezpośrednio z klasycznego komputera, laptopa, tabletu, smartfona itd.
 • Bardzo duża dokładność pomiaru (cyfrowe sondy + algorytmy preanalizy), która umożliwia wykorzystywanie urządzenia także w warunkach klinicznych. Jakość badań jest porównywalna lub wyższa od badań wykonywanych przy użyciu klasycznych, szpitalnych KTG składających się z aparatu i sond.
 • Niewielkie rozmiary urządzenia i łatwość mocowania (150 gramów oraz opaski elastyczne).
 • Innowacyjny i unikalny system natychmiastowej automatycznej analizy wyników badania – funkcja łączenia się w trakcie monitorowania sygnałów kardiotokograficznych ze zdalną Platformą monitorowania matki i płodu (Centrum Nadzoru Położniczego) i przesyłu do niej gromadzonych na bieżąco danych w postaci chwilowych wartości: FHR, TOCO oraz rejestrowanej aktywności ruchowej płodu. Pełne dane mogą być na bieżąco odczytywane przez lekarza prowadzącego – najwyższej jakości, rozszerzona i realna opieka medyczna online 24/h.
 • Zasilanie z akumulatora. Ładowarka jest częścią integralną Systemu KTG Sigmafon, ze względów bezpieczeństwa została opracowana w taki sposób że podczas ładowania za pomocą kabla USB nie można wykonywać badań – wydajność akumulatora wystarcza na kilkanaście godzin pracy.

Korzyści dla lekarzy i położnych:

 • Poprawa ergonomii pracy, prosta obsługa bez kabli, przenoszenia sprzętu wózkiem
 • Optymalizacja czasu pracy lekarza i położnej
 • Możliwość przyjęcia dużo większej liczby pacjentek dzięki zdalnemu monitoringowi przy zachowaniu najwyższej jakości usług
 • Dostęp do danych historycznych online, możliwość śledzenia trendów itp.
 • Lepsza kontrola ciąż w szczególności z problemami
 • Zwiększenie konkurencyjności na tle lekarzy i położnych nie korzystających z profesjonalnego domowego KTG
 • Rozwiązanie pozwala na monitoring pacjentki pomiędzy wizytami lekarskimi
 • Odpowiedzialność specjalistów z Centrum Nadzoru Położniczego (tworzonego we współpracy i pod kierownictwem Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi)
 • Bardzo niskie koszty eksploatacji; brak potrzeby wydruku (plik dostępny np. w formacie pdf można go zawsze wydrukować), niskie zużycie prądu
 • Brak klasycznego aparatu, same sondy współpracują ze standardowymi smartfonami, tabletami i komputerami. Zmniejsza to koszty serwisu i obsługi

Korzyści dla pacjentek:

 • Brak stresu związanego z dojazdem i kolejkami do lekarza – pacjentka bada się sama w domu
 • Ciężarna przyjmuje dogodną pozycje podczas badania, co szczególnie może być istotne podczas porodu
 • Natychmiastowe przesyłanie analizy/opisu wyników do lekarza prowadzącego poprzez łącza internetowe lub sieć GSM
 • Dostęp do danych historycznych online, możliwość śledzenia trendów itp., odsłuchiwania bicia serca dziecka również po latach
 • Redukcja kosztów dojazdów do lekarza oraz ogromna oszczędność czasu i ograniczenie liczby hospitalizacji
 • Możliwość bieżącego monitoringu dobrostanu płodu ma ogromną wartość dla zachowania spokoju psychicznego pacjentki
 • Szybka reakcja lekarza w sytuacji, jeśli wyniki wskażą na zagrożenie lub stany alarmowe
 • Całodobowa opieka nad ciężarną 7 dni w tygodniu,
 • Bardzo małe urządzenie 150 g – zmieści się nawet do damskiej kopertówki
 • Bardzo prosta intencyjna obsługa podobnie jak w przypadku cyfrowego i analogowego telewizora sygnał jest wyraźny bądź nie ma go jeszcze i można go łatwo odnaleźć. W praktyce otrzymuje się obraz cały czas j u) oraz podczepianą w razie potrzeby pod nią mniejszą sondę TOCO (skurcze macicy – zwykle stosowana dopiero pod koniec ciąży)
 • Sondy przykłada się do brzucha ciężarnej bądź przymocowuje elastycznymi opaskami bez kłopotliwych przyssawek
 • Specjalne oprogramowanie zainstalowane na urządzeniu pomaga ciężarnej w właściwej obsłudze urządzenia

Uwaga: W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do wyniku monitorowania należy niezwłocznie zwrócić się do placówki medycznej, nie czekając na odpowiedź lekarza.

Komfort domowego badania. Koszt? 250zł za 7 badań.

Wypożycz teraz
lub kup do swojego gabinetu »

Aparat KTG stacjonarny.
Cena: ok. 20 000 PLN

System KTG Sigmafon
Cena: 3 499 PLN netto

Dane z rynku – raport PwC

Według raportu firmy PwC z 2016 roku „Pacjent w świecie cyfrowym”:
Nadchodzi czas na rewolucję w funkcjonowaniu systemu ochrony zdrowia w Europie Środkowo-Wschodniej, która będzie kształtowana przez cyfryzację, nowe technologie oraz rozwiązania telemedyczne. Dostawcy usług medycznych muszą być przygotowani na zmieniające się wymagania pacjentów. Nie pozostanie to bez wpływu na model dostarczania usług.

Szpitale i kliniki zostaną zastąpione (przynajmniej w części) przez rozwiązania wykorzystujące świadczenie usług medycznych zdalnie, w domu pacjenta lub w dedykowanych punktach usługowych.

W regionie Europy Środkowo-Wschodniej blisko 60% pacjentów jest gotowych korzystać z rozwiązań telemedycznych. Kluczowymi czynnikami są: szybka porada specjalisty oraz uniknięcie kolejek w publicznej służbie zdrowia.

Trend ten dobrze ilustruje rynek telekonsultacji, który przykładowo w Polsce osiągnął tempo 110% wzrostu rocznie, co oznacza, że liczba telekonsultacji podwoiła się w okresie zaledwie 12 miesięcy.

Eksperci prognozują, że w przyszłości liczba pacjentów korzystających z telemedycyny w całej Europie Środkowo-Wschodniej CEE będzie wynosić 14,1 mln.

Skontaktuj się z naszym biurem handlowym

W przypadku zainteresowania większą ilością urządzeń przyjedziemy zaprezentować naszą ofertę.